Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach
  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Pielgrzymka autokarowa do Włoch

W słońcu Italii pielgrzymka autokarowa do Włoch | 10 dni

Asyż – Santa Maria Degli Angeli – Cascia – Roccaporena – Rzym –  Watykan – Monte Cassino – Monte Sant’angelo – San Giovanni Rotondo – Manoppello – Loreto – Padwa

TERMIN: 09.06 – 18.06.2023 r.
CENA: 3 390 PLN/os. (przy grupie 46 os.)

PROGRAM:
Dzień 1: WYJAZD Z POLSKI
O ustalonej godzinie (godziny ranne) spotykamy się na wyznaczonym parkingu przy parafii. Pakowanie bagaży. Wyjazd w kierunku granicy polsko – czeskiej. Dalej całodniowy przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu na terenie Włoch. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: ASYŻ – SANTA MARIA DEGLI ANGELI
Rano po śniadaniu udamy się do Asyżu – miasta św. Franciszka. Zwiedzanie zaczniemy od Bazyliki św. Klary, gdzie znajduje się jej grób, następnie przejdziemy historycznym centrum. Zobaczymy Oratorium San Francesco Poccollino, Chiesa Nova, kościół wybudowany w miejscu domu rodziny Bernardone. Dalej na asyskim rynku podziwiać będziemy Bazylikę Santa Maria Sopra Minerva. Na zakończenie pobytu w Asyżu nawiedzimy Bazylikę św. Franciszka – gotycką budowlę ozdobioną wspaniałymi freskami Giotta, przedstawiającymi sceny z życia Świętego Biedaczyny. Następnie udamy się do Santa Maria degli Angeli. Nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej, która jest relikwiarzem małego kościółka Porcjunkuli, w pobliżu którego zmarł św. Franciszek. Po zakończonym zwiedzaniu zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: CASCIA – ROCCAPORENA
Rano, po śniadaniu udamy się do miasta Świętej Rity – do Casci. Będziemy przejeżdżać przez wspaniałe okolicy Apeninu Umbryjskiego podziwiając piękne, zalesione krajobrazy oraz typową zabudowę różnych, średniowiecznych miasteczek, budowanych na wzgórzach. W Casci nawiedzimy kościół św. Rity, gdzie złożone jest w kryształowym sarkofagu jej nienaruszone ciało. Zobaczymy również klasztor, w którym spędziła ostatnie lata swojego życia. Po południu przejedziemy do Roccaporeny, miejsca urodzenia św. Rity. Zobaczymy miejsca związane z dzieciństwem i młodością Świętej – dom rodzinny, kościół św. Montano oraz ogród różany. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się już w kierunku Rzymu. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: WATYKAN – RZYM
Bardzo wczesny wyjazd z hotelu. Możliwe śniadanie w formie suchego prowiantu. W tym dniu przejedziemy do Watykanu, do Bazyliki św. Piotra – najważniejszego kościoła chrześcijańskiego świata. Jeśli będzie to możliwe – msza święta przy grobie Św. Jana Pawła II. Następnie zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra. Zobaczymy słynną "Pietę" autorstwa Michała Anioła, Kaplicę św. Sebastiana z grobem św. Jana Pawła II, Ołtarz Główny wykonany z brązu przez Berniniego oraz wiele innych, cennych zabytków. Następnie przejdziemy na Plac św. Piotra, gdzie będziemy podziwiać niezwykłą kolumnadę Berniniego i Spiżową Bramę oraz słynne okno Pałacu Papieskiego. Dalej czas wolny przy Watykanie na zakupy. Na zakończenie zwiedzania Rzymu nawiedzimy Bazylikę MB Większej oraz Bazylikę św. Jana na Lateranie. W ołtarzu głównym znajdują się największe relikwie chrześcijaństwa – głowy św. Piotra i Pawła. Obok bazyliki znajduje się kaplica ze Świętymi Schodami, po których według legendy szedł sam Jezus Chrystus przed oblicze Piłata. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: RZYM – WATYKAN
Śniadanie w hotelu. Przejedziemy do Watykanu, gdzie będziemy kontynuować zwiedzanie miasta. W programie spacer po Rzymie barokowym. Zobaczymy Piazza Navona, Panteon (z zewnątrz), Fontannę di Trevi, najsłynniejszą fontannę Rzymu. Dalej spacer przez Plac Wenecki, Rzymskie Fora do Koloseum. Dzień zakończymy w Bazylice św. Pawła za Murami. To symboliczne miejsce śmierci Świętego, gdzie pod baldachimem ołtarza papieskiego znajduje się Jego grób. Wokół naw i transeptu, znajdują się portrety wszystkich papieży – począwszy od św. Piotra, aż po obecnego papieża. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: MONTE CASSINO – SAN GIOVANNI ROTONDO
Po śniadaniu przejedziemy na Monte Cassino. Podczas wizyty w tym znamiennym miejscu zobaczymy klasztor św. Benedykta, ostatni założony przez Świętego, gdzie znajduje się jego grób oraz jego siostry św. Scholastyki. Kolejno udamy się na zlokalizowany opodal Cmentarz Żołnierzy Polskich, bohatersko poległych w obronie Monte Cassino podczas II Wojny Światowej. Dalej udamy się do San Giovanni Rotondo, sanktuarium św. Ojca Pio. Zobaczymy kościół Antyczny, gdzie Święty otrzymał stygmaty, muzeum klasztorne ze zbiorami pamiątek po Świętym, Bazylikę Matki Bożej Łaskawej oraz Nowe Sanktuarium, gdzie we wspaniałej kaplicy ozdobionej mozaikami ojca Ivana Rupnika znajduje się Jego grób. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.

Dzień 7: MONTE SANT ANGELO
Rano po śniadaniu przejazd do Monte San’t Angelo. Nawiedzimy pięknie położone sanktuarium św. Archanioła Michała. Zobaczymy miejsce objawień, grotę, ponad którą wybudowano wspaniały kościół, jedno z najstarszych sanktuariów świata i Niebiańską Bazylikę. Dalej spacerując po tym niezwykłym miasteczku podziwiać będziemy zabytkową dzielnicę Juno oraz widoki na Zatokę Manfredońską. Następnie przejazd do Manfredonii czas na wypoczynek. Wieczorem powrót na nocleg do San Giovanni Rotondo.

Dzień 8: LANCIANO – LORETO
Rano po śniadaniu, przejazd do Lanciano. Nawiedzimy Sanktuarium Cudu Eucharystycznego – miejsce gdzie od ponad dwunastu wieków przechowuje się dowody jednego z pierwszych cudów eucharystycznych, który miał miejsce w kościółku św. Longina. Następnie udamy się do Loreto – do Sanktuarium św. Domku – według tradycji – domku, który był doczesnym mieszkaniem Najświętszej Marii Panny. Zobaczymy miejsce Zwiastowania oraz powstania Litanii Loretańskiej. Wieczorem przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9: PADWA
Po śniadaniu, wykwaterowanie. Następnie przejazd do Padwy, miasta św. Antoniego. Krótki spacer przez Prato della Valle do bazyliki wybudowanej na jego cześć i nazwanej przez mieszkańców – Il Santo, czyli Święty. Nawiedzimy grób Świętego, barokową Kaplicę Relikwii oraz zapoznamy się ze wspaniałą architekturą kościoła, kryjącą w sobie urok różnych, architektonicznych styli. Po zakończonym zwiedzaniu dotrzemy do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10: POWRÓT DO POLSKI
Rano, po śniadaniu wyjazd w kierunku Polski. Całodzienny przejazd autokarem. Powrót w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

CENA ZAWIERA:
•    przejazd komfortowym autokarem: klimatyzacja, barek (płatny we własnym zakresie), DVD, WC, rozkładane fotele
•    9 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2/3 - osobowe z łazienkami)
•    wyżywienie 2 x dziennie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji
•    ubezpieczenie Signal Iduna: KL (30 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami
•    opiekę doświadczonego pilota
•    przedstawiony program zwiedzania; podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:
•    biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, wjazdów do miast i innych opłat związanych z realizacją programu, słuchawek podczas zwiedzania, taks klimatycznych, obligatoryjnych napiwków, składki na Turystyczny Fundusz  Gwarancyjny i Pomocowy (łącznie ok. 120 EUR/os. – kwota płatna u pilota w autokarze). Podana kwota jest orientacyjna i może ulec zmianie. W trakcie trwania sezonu ceny biletów wstępu zmieniają się dynamicznie, niezależnie od Orlando Travel.
•    napojów do obiadokolacji
•    dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zachorowaniem wskutek Sars-Cov1 i Sars-Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego zachorowaniem na COVID-19 (220 PLN/os. – płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę)
•    wydatków własnych
•    dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie)
•    świadczeń niewymienionych w ofercie

WAŻNE INFORMACJE:
1.    Data przygotowania oferty: 15.02.2023 r.
2.    Wymagany dokument do odbycia podróży: dowód osobisty lub paszport.
3.    Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
4.    Cena skalkulowana jest dla grupy 46 osób. W przypadku mniejszej liczy osób, cena ulegnie zmianie.
5.    Cena została skalkulowana w dniu 15.02.2023 wg obowiązujących w tym dniu cen paliw i kursów walut. W przypadku wzrostu tych cen, cena imprezy turystycznej podlegać będzie rekalkulacji.
6.    Gwarantujemy rezerwację mszy świętych na trasie zwiedzania.
7.    Wysokość składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (ujęte w części CENA NIE ZAWIERA) z tytułu zawartej umowy o udział w imprezie turystycznej określa Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22.12.2020 r. (poz. 2372, 2379).
8.    Aktualne informacje dotyczące warunków wjazdu na teren poszczególnych krajów przez polskich obywateli znajdą Państwo na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych. Podróżni zobowiązani są spełnić wymienione na stronie rządowej warunki. Na dzień przedstawienia oferty, Włochy są wolne od obostrzeń. Warunki wjazdowe, w tym obostrzenia z tytułu Covid-19, mogą ulec zmianie. W przypadku konieczności wykonania testów COVID-19 ich koszt i wykonanie leżą po stronie Uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych do kraju docelowego nie stanowi podstawy do bezkosztowej rezygnacji z wyjazdu.
9.    Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.