• Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Najświętszej Trójcy
04.VI.2023 r.

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.  

2. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i w naszych rodzinach. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

3. W Boże Ciało Msze Święte o godz. 7.00, 9.00,-na stadionie, po 11. (po zakończeniu procesji) i 18.00. Po Eucharystii o godz. 9.00, którą odprawimy na boisku LKS-u Mazańcowice wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarza głównego (na boisku)- LKS, OSP i KGW, pierwszego (u p. Buczek)- Straż Honorową NSPJ, Oazę Rodzin i Oazę Młodzieży, o przygotowanie ołtarza drugiego (u pani Waliczek) Rodziców dzieci pierwszokomunijnych, o przygotowanie ołtarza trzeciego (pod cmentarzem) Rodziców młodzieży bierzmowanej, o przygotowanie ołtarza czwartego (przy kościele)- członków Żywego Różańca, Odnowę w Duchu św .
O dopilnowanie porządku i bezpieczeństwa wiernych w czasie procesji a także niesienie baldachimu prosimy naszych strażaków.
Prosimy mieszkańców o przystrojenie trasy procesji, a także okien w domach, dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do dzwonienia na dzwoneczkach. Próba sypania kwiatów – jutro o godz. 17.30 przy kościele.
Zapraszamy dzieci klas III, w strojach komunijnych.                                     
W niedzielę procesja eucharystyczna wokół kościoła po mszy św. o godz. 11.00.

4. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie po Mszy św. wieczornej przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.Również wtedy prosimy dzieci o sypanie kwiatów. Próba sypania kwiatów – w poniedziałek o godz. 17.30.

5. Biskup Roman Pindel udzielił w piątek 9 czerwca 2023 r. wszystkim wiernym przebywającym na terenie Diecezji Bielsko- Żywieckiej  dyspensy od charakteru pokutnego tego dnia, w tym obowiązku wstrzemięźliwości od potraw mięsnych.

6. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej wieczornej.
W tym tygodniu patronują nam:
- czwartek, 8 czerwca – Święta Jadwiga (1374-1399), królowa, orędowniczka pokoju, patronka życia małżeńskiego i rodzinnego;
- niedziela, 11 czerwca - Święty Barnaba (I/II w.), nazywany Apostołem, współpracownik Świętego Pawła, męczennik, orędownik w kłótniach i sporach.

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.  

W ostatnim tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Kazimierza Śledzia. Wieczne odpoczywanie...