Ogłoszenia duszpasterskie
parafiamazancowice.pl

I Niedziela Adwentu
03.XII.2023 r.

1. Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego. Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Dzieli się on na dwie części; pierwsza z nich, do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga, od 17 grudnia, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu.

2. Od poniedziałku do piątku roraty będziemy odprawiać o godz. 17.00, a w soboty o godz. 8.00. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Dzieci otrzymają plansze i obrazki do naklejania za udział w Mszy św. roratniej. Msza św. o godz. 7.00 od poniedziałku do piątku odprawiana będzie w salce katechetycznej a roraty w kościele o 17.00.

3. Jutro, z racji wspomnienia św. Barbary zapraszamy pracujących i emerytowanych górników  i ich rodziny na Mszę św. o godz. 8.00 do salki. 

4. W najbliższą środę, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Niech to liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na potrzebujących.

5. W piątek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu w naszym kościele godzinki o Niepokalanym Poczęciu o godz. 6.40.  Msze Święte  o godz. 7.00 i 17.00 . 

6. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Do skrzynki można złożyć ofiarę na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi. 

7. W zakrystii od przyszłej niedzieli będzie można nabyć poświęcone opłatki,  świece wigilijne, kalendarze na nowy rok. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony będzie na pomoc dla Caritasu,  a za opłatki  na remont schodów na chór.

8.  We wtorek, 12 grudnia, o godz. 18.00  spotkanie w sprawie przygotowania szopki przy kościele.

9. Świąteczna spowiedź i Komunia św. dla chorych i starszych będzie w piątek 15 i sobotę 16 grudnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie tych osób w zakrystii do środy 13 grudnia. 

10. Pan kościelny przyjmuje wpłatę na prenumeratę „Gościa niedzielnego” na przyszły rok.

11. Bardzo serdecznie dziękuję Paniom i Panom za  sprzątanie w kościele. Bez Waszego zaangażowania, troski i poświęcenia czasu a także udostępnienia odkurzaczy nie byłoby tak czysto w świątyni.